Wrocław Medical Center

Położnictwo.

Położnictwo jest to dziedzina medycyny zajmująca się okresem ciąży, porodu i połogu.

W Wrocław Medical Center odpowiemy na Państwa pytania dotyczące przygotowania do macierzyństwa, poprowadzimy nadzór nad przebiegiem ciąży oraz połogu.

Oferujemy Państwu całościową opiekę nad ciężarną zgodnie z obowiązującymi rekomendacjami. Wykonujemy badania ultrasonograficzne w technologii 2D/3D/4D.

matka z dzieckiem

Specjaliści

Absolwentka Kijowskiego Uniwersytetu Medycyny Ludowej.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach – wydział Lekarski.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Lekarz w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa.

Posiadam doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń ginekologicznych.

Jestem licencjatką położnictwa, kontynuuję naukę na studiach magisterskich

Jestem licencjatką położnictwa, kontynuuję naukę na studiach magisterskich

Zakres wykonywanych zabiegów i badań

FAQ

Dodatni wynik testu ciążowego, kiedy zgłosić się na pierwszą wizytę?

Na pierwszą wizytę pacjentka najlepiej zgłosić się do 10 tygodnia od daty ostatniej miesiączki. W trakcie badania położniczego zostanie wykonane badanie ultrasonograficzne potwierdzające obecność ciąży oraz zostaną zlecone badania dodatkowe niezbędne do bezpiecznego prowadzenia ciąży. W zależności od stanu zdrowia pacjentki, chorób współistniejących oraz wyników badań lekarz ustali termin kolejnej wizyty.

 

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów jak silne bóle podbrzusza z plamieniem lub krwawieniem wizyta położnicza powinna odbyć jak najwcześniej to możliwe od wystąpienia objawów.

Na jakie badania przygotować się podczas pierwszej wizyty położniczej w ciąży?

Na pierwszej wizycie zostanie wykonane badanie podmiotowe i przedmiotowe, pomiar ciśnienia tętniczego, badanie gruczołów sutkowych, określenie wzrostu, masy ciała i wskaźnika BMI. Ponadto lekarz zaleci wykonanie następujących badań: Grupa krwi i Rh, o ile ciężarna nie posiada odpowiednio udokumentowanego badania grupy krwi, przeciwciała odpornościowe do antygenów krwinek czerwonych, morfologia krwi, badanie ogólne moczu, stężenie glukozy na czczo, badanie VDRL, badanie HIV i HCV, badanie w kierunku toksoplazmozy ( IgG i IgM, o ile ciężarna nie posada wyniku potwierdzającego występowanie przeciwciał IgG sprzed ciąży), badanie w kierunku różyczki IgM i IgG ( o ile ciężarna nie chorowała lub nie była szczepiona), oznaczenie TSH, kontrola stomatologiczna.

Jak często w ciąży powinnam zgłaszać się na wizyty kontrolne?

W okresie fizjologicznej ciąży konsultacje nie powinny być rzadsze niż 3–4 tygodnie w zależności od zaawansowania ciąży. W uzasadnionych przypadkach lekarz może zdecydować o częstszych kontrolach.

Rejestracja

W celu umówienia wizyty prosimy

o kontakt telefoniczny  +48 71 377 35 55.

Rejestracja czynna:

poniedziałek – piątek 9.00-20.00