ginekologia/położnictwo

lek. Michał Karcz

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, który ukończyłem w 2018 r. z wyróżnieniem. Staż podyplomowy odbyłem 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ. Obecnie realizuję program specjalizacji z ginekologii i położnictwa w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy.


W pracy kieruję się przede wszystkim empatią oraz holistycznym podejściem do Pacjentki. Zależy mi na tworzeniu partnerskich relacji w procesie leczenia, czy prowadzenia ciąży. Dużą uwagę przykładam do tego, by Pacjentki czuły się komfortowo w trakcie konsultacji oraz badania. W trosce o zapewnienie najwyższej jakości usługi i świadczenia, w praktyce zawodowej kieruję się rekomendacjami, zarówno krajowych, jaki i międzynarodowych towarzystw naukowych.


Stale podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach, konferencjach i kongresach. Rozwijam swoją wiedzę w zakresie nowoczesnego położnictwa, diagnostyki ultrasonograficznej, jak i nowych technik zabiegowych i operacyjnych. Zdobytą wiedzę wykorzystuję w praktyce ambulatoryjnej, a także podczas pracy w szpitalu, wykonując zabiegi histeroskopowe, laparoskopowe, przezbrzuszne i pochwowe.

lekarz