lek. Halyna Drach

Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii. Regularnie uczestniczę w zjazdach krajowych i międzynarodowych towarzystw ginekologiczno-położniczych, takich jak: PTGiP, ESGO, ISUOG, FMF. Prowadzę: histeroresektoskopię (polipektomia, przerost endometrium, usunięcie mięśniaków podśluzówkowych), histeroskopię diagnostyczną, kolposkopię i inne badania przy patologii szyjki macicy, pacjentek z zaburzeniami miesiączkowania, ciężarnych.


Moje wykształcenie:
2003 – 2009 – Studia stacjonarne na kierunku lekarskim w Kijowskim Uniwersytecie Medycyny Ludowej. Dyplom z wyróżnieniem. Ukraina.
2011-2014 – ZMAPO (Zaporiżska Akademia Medyczna Kształcenia Podyplomowego) – Specjalizacja z zakresu Położnictwa i Ginekologii. Ukraina.
2019 – nostryfikacja Dyplomu medycznego (uznanie za równoważny z polskim dyplomem) w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
2019 – 2020 – Staż podyplomowy w Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu.2021 – Lekarski Egzamin Państwowy (LEP)


W opiece nad pacjentkami kieruję się przede wszystkim indywidualnym podejściem, w oparciu o aktualne zalecenia. Staram się podać odpowiedzi na nurtujące pacjentek kwestie. Pomagam z opieką kobietam posługującym językiem ukraińskim/rosyjskim.

lekarz